Ugye a Mértani közép Gyökalatt a*b
A mértani közép 23,az egyik szám 20,mi a másik szám?
Akkor 23=Gyökalatt 20*b
Hogy jön ki a b?
És a számtani középnél a+b/2
a számtani közép 28,az egyik szám 36,mi a másik szám?
Az 28=36+b/2
Hogy jön ki a b?
2014. márc. 2. 15:11
1/2 anonim válasza:
23*23=20*b
b=(23*23)/20
28*2=36+b
b=(2*28)-36
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. márc. 2. 16:03