Hogy kell megoldani az ilyen egyenletet? (matek)


Ugye a Mértani közép Gyökalatt a*b

A mértani közép 23,az egyik szám 20,mi a másik szám?

Akkor 23=Gyökalatt 20*b

Hogy jön ki a b?

És a számtani középnél a+b/2

a számtani közép 28,az egyik szám 36,mi a másik szám?

Az 28=36+b/2

Hogy jön ki a b?



2014. márc. 2. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

23*23=20*b

b=(23*23)/20


28*2=36+b

b=(2*28)-36

2014. márc. 2. 15:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. márc. 2. 16:03