3x - y + 10 = 0
-x + 3y - 40 =0
hogyan kell megoldani?
2013. szept. 3. 09:16
1/2 anonim válasza:
Az egyik egyenletből kifejezed valamelyik betűt a másikkal, és aztán a másik egyenletbe beírod, és az máris egy ismeretlenes lesz.
3x - y + 10 = 0
y=3x+10
És y értékéhez beírunk 3x+10-et a második egyenletbe:
-x+3*(3x+10)-40=0
8x-10=0
8x=10
x=5/4
Ezt beírva az y=3x+10 egyenletbe:
y=3*(5/4)+10
y=55/4
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2013. szept. 3. 12:06