MATEK - ilyen két ismeretlenes egyenletet hogyan kell megoldani?


3x - y + 10 = 0


-x + 3y - 40 =0


hogyan kell megoldani?


2013. szept. 3. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyik egyenletből kifejezed valamelyik betűt a másikkal, és aztán a másik egyenletbe beírod, és az máris egy ismeretlenes lesz.


3x - y + 10 = 0

y=3x+10


És y értékéhez beírunk 3x+10-et a második egyenletbe:

-x+3*(3x+10)-40=0

8x-10=0

8x=10

x=5/4


Ezt beírva az y=3x+10 egyenletbe:

y=3*(5/4)+10

y=55/4

2013. szept. 3. 09:52
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2013. szept. 3. 12:06