a+b = 20
a2-b2=200
-----------
a2 - (20-a2)=200
Eddig tudom :D A megoldás x1=5 ; x2=15 lenne de sehogy sem jön ki , aki le tudná vezetni nekem nagyon megköszönném... :)
2012. dec. 9. 21:55
1/5 anonim válasza:
Eddig sem jól tudod!
Első egyenletből b=20-a. Behelyettesítve:
a^2-(20-a)^2=200. ( (a+b)^2= . . !! )
2/5 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg azt is tudtam az tényleg csak kimaradt de a többi kéne levezetve
2012. dec. 9. 22:31
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
A feladat
a + b = 20
a² - b² = 200
A második egyenlet a nevezetes azonosság miatt
a + b = 20
(a - b)(a + b) = 200
A második egyenletet osztva az elsővel
a - b = 10
Ehhez a származtatott egyenlethez hozzávéve az egyik eredetit
a + b = 20
a - b = 10
A kettőt összeadva
2a = 30
a = 15
=====
A kettő különbsége
2b = 10
b = 5
====
DeeDee
**********
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , DeeDee tényleg jó így is bár mi csak úgy vettük hogy kifejezzük az elsőből az egyiket :D
2012. dec. 11. 20:22