Valaki meg tudja nekem ezt a 2 ismeretlenes egyenletet oldani? (Nagyon kéne)


a+b = 20

a2-b2=200

-----------

a2 - (20-a2)=200


Eddig tudom :D A megoldás x1=5 ; x2=15 lenne de sehogy sem jön ki , aki le tudná vezetni nekem nagyon megköszönném... :)


2012. dec. 9. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig sem jól tudod!

Első egyenletből b=20-a. Behelyettesítve:

a^2-(20-a)^2=200. ( (a+b)^2= . . !! )

2012. dec. 9. 22:02
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg azt is tudtam az tényleg csak kimaradt de a többi kéne levezetve
2012. dec. 9. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Számold ki mi van ott a zárójelben, majd bontsd fel a zárójelet és hajrá.

Ki fog az jönni.

2012. dec. 9. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A feladat

a + b = 20

a² - b² = 200


A második egyenlet a nevezetes azonosság miatt

a + b = 20

(a - b)(a + b) = 200


A második egyenletet osztva az elsővel

a - b = 10


Ehhez a származtatott egyenlethez hozzávéve az egyik eredetit

a + b = 20

a - b = 10


A kettőt összeadva

2a = 30

a = 15

=====


A kettő különbsége

2b = 10

b = 5

====


DeeDee

**********

2012. dec. 10. 11:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , DeeDee tényleg jó így is bár mi csak úgy vettük hogy kifejezzük az elsőből az egyiket :D
2012. dec. 11. 20:22