köszi előre is. pl ezt: |2x-1|=3
én ehhez hülye vagyok.
2013. jan. 29. 20:25
1/4 anonim válasza:
|2x-1|=3
Ez ugyebár azt jelenti, hogy a 2x-1 abszolút értéke 3.
Mely számoknak 3 az abszolút értéke? A 3-nak és a -3-nak.
Tehát a keresett polinom értéke vagy 3 lesz, vagy -3.
Ezt a két esetet kell vizsgálni.
1. eset: 2x-1=3
2x=4
x=2
2. eset: 2x-1=-3
2x=-2
x=-1
Tehát x=2 vagy x=-1
2/4 A kérdező kommentje:
na igen de akkor most melyikkel egyenlő?vagy mind2vel?
2013. jan. 29. 20:31
3/4 anonim válasza:
Két megoldás van, tehát x=2 vagy x=-1. Tehát mindkettő jó megoldás.
Úgy, mint a másodfokú egyenleteknél is általában.
4/4 A kérdező kommentje:
oké köszi.hát gondolom akkor dolgozatban mind2-t fel kell tüntetni.
2013. jan. 29. 22:23