Elmondaná nekem vki hogyan kell ismeretlenes egyenletet megoldani abszólutértékeset?


köszi előre is. pl ezt: |2x-1|=3

én ehhez hülye vagyok.


2013. jan. 29. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

|2x-1|=3

Ez ugyebár azt jelenti, hogy a 2x-1 abszolút értéke 3.

Mely számoknak 3 az abszolút értéke? A 3-nak és a -3-nak.

Tehát a keresett polinom értéke vagy 3 lesz, vagy -3.

Ezt a két esetet kell vizsgálni.

1. eset: 2x-1=3

2x=4

x=2

2. eset: 2x-1=-3

2x=-2

x=-1

Tehát x=2 vagy x=-1

2013. jan. 29. 20:29
 2/4 A kérdező kommentje:
na igen de akkor most melyikkel egyenlő?vagy mind2vel?
2013. jan. 29. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Két megoldás van, tehát x=2 vagy x=-1. Tehát mindkettő jó megoldás.

Úgy, mint a másodfokú egyenleteknél is általában.

2013. jan. 29. 20:39
 4/4 A kérdező kommentje:
oké köszi.hát gondolom akkor dolgozatban mind2-t fel kell tüntetni.
2013. jan. 29. 22:23