x^4-x^2-1=0 ?
2012. nov. 7. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy bevezetek x^2-re egy y-t.


y=x^2


Így:


y^2-y-1=0


Online kalkulátor szerint y1 = 1.618 és y2 = -0.618


Ha y=x^2 akkor:


1,618 = x^2, ebből x1 = 1,272

-0,617 = x^2, ezáltal x^2 nem értelmezhető, mert gyök alatt negatív szám szerepel. Így x-re egy megoldás létezik, az 1,272.

2012. nov. 7. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:

1,618 = x^2, ebből x1 = 1,272


Vagy x=-1,272


tehát két megoldás van

2012. nov. 7. 20:17
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. nov. 7. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, a -1,272 is megoldás :)
2012. nov. 7. 21:03