x^4-x^2-1=0 ?2012. nov. 7. 20:00
1/4 anonim válasza:
Én úgy csinálnám, hogy bevezetek x^2-re egy y-t.
y=x^2
Így:
y^2-y-1=0
Online kalkulátor szerint y1 = 1.618 és y2 = -0.618
Ha y=x^2 akkor:
1,618 = x^2, ebből x1 = 1,272
-0,617 = x^2, ezáltal x^2 nem értelmezhető, mert gyök alatt negatív szám szerepel. Így x-re egy megoldás létezik, az 1,272.
2/4 anonim válasza:
1,618 = x^2, ebből x1 = 1,272
Vagy x=-1,272
tehát két megoldás van
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. nov. 7. 20:20