1;Egy kör sugara 2cm.Határozzuk meg a 30°-os középponti szöghöz tartozó körcikk kerületét és területét.
2;A Föld kerülete 40000km. Ha egy 1m 70cm magas ember körbegyalogolná a Földet, akkor mennyivel hosszabb utat tenne meg a feje búbja, mint a cipője talpa?
KÖSZÖNÖM:)
2012. jan. 22. 14:53
1/1 anonim válasza:
1. A kör területe r² ∙ π = 4π cm², ez 360°-hoz tartozik. 30° ennek az 1/12 része, tehát a 30°-hoz tartozó terület is az 1/12 része lesz a 360°-hoz tartozó területnek. 4π cm² / 12 = π/3 cm².
Kerülettel ugyanígy. A 360°-hoz tartozó terület 2r ∙ π = 4π cm, tehát a 30°-hoz tartozó kerület π/3 cm.
2. R = 40.000.001,7 m; r = 40.000.000 m
K = 2R ∙ π; k = 2r ∙ π
A kérdés pedig K - k értéke.
K - k = 2R ∙ π - 2r ∙ π = 2π ∙ (R - r) = 3,4π m (behelyettesítve)