F (x) = 3 log2 (2-es alapú) x - 6 ln x - 5 e / -2 * 7x (7 az xediken) + 4 Hogyan deriválnátok le? Mert 2 megoldással is találkoztam és mindkettőt a tanár javította, de különbözőek! és most nem tudom melyik a jó.

2012. jan. 4. 18:09
 1/1 BKRS ***** válasza:

Megprobalom erthetore zarojelezni:

F (x) = 3*log_2(x) - 6*ln x - 5*e/(-2* 7^x) + 4


Derivalni lehet a tagokat egyenkent:

(3log_2(x) )' = 3/(x*ln(2))

(-6*ln(x))' = -6/x

((-5e/(-2*7^x))' = ((5e/2)*7^(-x))' = (5e/2)*e^(-ln(7)*x))' =

(5e/2)*(-ln(7))*7^(-x) = -5e*ln(7)/(2*7^x)


4'=0



Ebbol aztan osszerakod.


Persze ha mas a helyes zarojelezes, pl ez:

F (x) = 3*log_2(x - 6*ln(x - 5*e/(-2* 7^x + 4) ) ) akkor teljesn mas lesz az eredmeny is.

2012. jan. 4. 18:18