Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?

x*5+(x-2)=100

#matek lecke egyenlet
2015. jan. 25. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

x*5+x-2=100 (a zárójel lehagyható, mert nem változtat semmit)

x*6-2=100

x*6=102 így már menni fog?

2015. jan. 25. 23:14
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen menni fog,de még 1 kérdés.Hogy lett 6 a második az ötből?
2015. jan. 25. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

5*x + 1*x = 6*x

(Azért mert x = 1*x.)

2015. jan. 25. 23:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenletekben nem is szokás kitenni az x és a szám közé a szorzás jelet.


5*x helyett egyszerűen 5x -et írunk.


Ha 5x-hez hozzá adsz még egy x-et, akkor értelem szerűen 6x-et kapsz. Öt alma + még egy alma :D

2015. jan. 26. 00:17