x*5+(x-2)=100#matek lecke egyenlet
2015. jan. 25. 23:05
1/4 anonim válasza:
x*5+x-2=100 (a zárójel lehagyható, mert nem változtat semmit)
x*6-2=100
x*6=102 így már menni fog?
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen menni fog,de még 1 kérdés.Hogy lett 6 a második az ötből?
2015. jan. 25. 23:27
3/4 anonim válasza:
5*x + 1*x = 6*x
(Azért mert x = 1*x.)
4/4 anonim válasza:
Egyenletekben nem is szokás kitenni az x és a szám közé a szorzás jelet.
5*x helyett egyszerűen 5x -et írunk.
Ha 5x-hez hozzá adsz még egy x-et, akkor értelem szerűen 6x-et kapsz. Öt alma + még egy alma :D