Ennél a feladatnál rajzolni kell? Vagy valami képletet tudni? Összesen 2 pontot ér, szóval nem lehet bonyolult, de nem értem. A megoldásnál csak ennit találtam: 8x+y=5
De hogy jön ki?
2015. jan. 18. 17:34
1/1 anonim válasza:
Egyenes normálvektoros egyenlete:
AX+BY=Ax(0)+By(0)
be kell helyettesíteni: A;B normálvektor koordinátái
X(0) és Y(0) az a pont ahol az egyenes áthalad:
8*x+1*y=8*1+1*(-3)
8x+y=8-3
8x+y=5
és kész.