Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az (1;-3) ponton, és egyik normálvektora a (8;1) vektor!?


Ennél a feladatnál rajzolni kell? Vagy valami képletet tudni? Összesen 2 pontot ér, szóval nem lehet bonyolult, de nem értem. A megoldásnál csak ennit találtam: 8x+y=5

De hogy jön ki?


2015. jan. 18. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyenes normálvektoros egyenlete:

AX+BY=Ax(0)+By(0)

be kell helyettesíteni: A;B normálvektor koordinátái

X(0) és Y(0) az a pont ahol az egyenes áthalad:

8*x+1*y=8*1+1*(-3)

8x+y=8-3

8x+y=5

és kész.

2015. jan. 18. 20:58