F (x) =x^2, keressük az xˇ0=3 pontban húzott érintő egyenletét?

2015. jan. 14. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

f'(x)=2x

érintő meredeksége x=3 pontban 6

y=6x+b

az érintő áthalad az 3;9 ponton

9=18+b

b=-9

az érintő egyenlete: y=6x-18

2015. jan. 14. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:

bocsi

y=6x-9

2015. jan. 14. 13:28
 3/5 A kérdező kommentje:
f(x)= x négyzet
2015. jan. 14. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom de az f(x)=x^2 deriváltja a f'(x)=2x
2015. jan. 14. 14:27
 5/5 A kérdező kommentje:
kk kösz
2015. jan. 14. 14:28