2015. jan. 14. 12:05
1/5 anonim válasza:
f'(x)=2x
érintő meredeksége x=3 pontban 6
y=6x+b
az érintő áthalad az 3;9 ponton
9=18+b
b=-9
az érintő egyenlete: y=6x-18
3/5 A kérdező kommentje:
f(x)= x négyzet
2015. jan. 14. 13:57
4/5 anonim válasza:
Tudom de az f(x)=x^2 deriváltja a f'(x)=2x
5/5 A kérdező kommentje:
kk kösz
2015. jan. 14. 14:28