(x+2)^0.5 + (x-1)^0.5 = 1
Elvileg nincs megoldása, de sehogy se tudom végig vezetni.
2015. jan. 9. 20:06
1/4 anonim válasza:
hát ha a racionális számok halmazán maradunk, akkor x>1, különben az (x-1)^0.5 nem értelmezhető. a másik tag viszont ekkor már: (x+2)^0.5>1 és mind az (x+2)^0.5, mind az (x-1)^0.5 monoton növekvő. azaz nincs megoldása.
komplex számok halmazán passzolom.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy vezettem le, hogy végig számoltam, ki jött egy szám, azt behelyettesítve nem lett egyenlő a jobb a bal oldallal. Így jó a megoldás?
2015. jan. 9. 21:02
3/4 anonim válasza:
Én átírnám így:
(x+2)^0,5 = 1-(x-1)^0,5
Értelmezési tartomány x>=1.
x=1-nél
gyök(3) a bal oldal és 1-0 a jobb
A bal oldal nagyobb, mint a jobb.
x>1-re a bal oldal SZIG MON NŐ
A jobb SZIG MON CSÖKKEN
Ezért a két görbe sehol se metszheti egymást.
4/4 anonim válasza:
Ja igazából át se kell vinni.
gyök(3)+gyök(0)>1
A bal oldal szig mon nő, így sosem lehet egyenlő 1-el.