Hogyan lehetne megoldani ezt az egyenletet?


(x+2)^0.5 + (x-1)^0.5 = 1


Elvileg nincs megoldása, de sehogy se tudom végig vezetni.


2015. jan. 9. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ha a racionális számok halmazán maradunk, akkor x>1, különben az (x-1)^0.5 nem értelmezhető. a másik tag viszont ekkor már: (x+2)^0.5>1 és mind az (x+2)^0.5, mind az (x-1)^0.5 monoton növekvő. azaz nincs megoldása.


komplex számok halmazán passzolom.

2015. jan. 9. 20:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy vezettem le, hogy végig számoltam, ki jött egy szám, azt behelyettesítve nem lett egyenlő a jobb a bal oldallal. Így jó a megoldás?
2015. jan. 9. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Én átírnám így:


(x+2)^0,5 = 1-(x-1)^0,5


Értelmezési tartomány x>=1.


x=1-nél


gyök(3) a bal oldal és 1-0 a jobb

A bal oldal nagyobb, mint a jobb.


x>1-re a bal oldal SZIG MON NŐ

A jobb SZIG MON CSÖKKEN


Ezért a két görbe sehol se metszheti egymást.

2015. jan. 9. 22:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja igazából át se kell vinni.


gyök(3)+gyök(0)>1


A bal oldal szig mon nő, így sosem lehet egyenlő 1-el.

2015. jan. 9. 23:00