Sziasztok, 11.-es vagyok, épp exponenciális egyenleteket veszünk, de a logaritmust még nem kevertük bele a témába.
A kérdésem az lenne, hogy adott egy exp. egyenlet, ahol a két oldalon két-két alap van, melyek reciprokai egymásnak, a hatvány különbözik. Ilyenkor hogyan kéne azonossá varázsolni az alapokat? Már több helyen is láttam, az alapok 3/4 és 4/3 volt illetve 5 és 1/5.
Nagyon hálás lennék minden segítségért! Köszi :)?
2016. okt. 5. 19:49
1/2 anonim válasza:
3/4 = (4/3)^-1
5 = (1/5)^-1
Érted? :)
2/2 A kérdező kommentje:
Esküszöm ez nem jutott eszembe ezer hála köszi!! :D
2016. okt. 5. 19:59