Logaritmusos egyenlet megoldása?


Adott például a következő egyszerű egyenlet:


lg(sin x + 0,5) = 1/10

lg(sin x + 0,5) = lg(10^(1/10))


sin x + 0,5 = 10^(1/10)

Ilyenkor feltétlen oda kell írni, hogy a log szig. mon. / kölcsönösen egyértelmű vagy elég levezetésnél oda írni, hogy "/ exp_10()"?



2016. okt. 10. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor kell oda írni, hogy a log. fv. szig. mon, amikor "megszabadulsz" a logaritmustól.

Itt lg(sin x + 0,5) = lg(10^(1/10)) után.


"/ exp_10()" Ezzel nem tudom, hogy mire gondoltál.

Exponenciális függvénynél is akkor szoktuk odaírni, hogy szig. mon., amikor "elhagyjuk" a közös alapot.

2016. okt. 10. 21:41
 2/2 A kérdező kommentje:

Valóban nem fogalmaztam valami érthetően, tehát jobban kifejtve:


Ennek az alkalmazására gondoltam az "/ exp_10()" alatt.

[link]


Elöbbi kép alapján:

exp_10(lg(sin x + 0,5)) = exp_10(lg(10^(1/10)))

sin x + 0,5 = 10^(1/10)


Tehát ilyenkor is szükséges kiírni, vagy nem?

2016. okt. 10. 22:22