Sürgős! Valaki megoldaná és levezetné nekem? 5x+6y=13 7x+18y=-1

2010. ápr. 25. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

12:45


nem értem a levezetésed, miért kéne -3-mal megszorozni az első egyenletet?????

2010. ápr. 25. 13:01
 12/19 anonim ***** válasza:
azért hogy essen ki az y és így megtudjuk az x et
2010. ápr. 25. 13:04
 13/19 anonim ***** válasza:
ha megmondod mennyi az y és leellenőrzöd és jó, akkor elhiszem, hogy a te eredményed jó ;)
2010. ápr. 25. 13:07
 14/19 anonim ***** válasza:

Azért szorozta be az első egyenletet mert az egyenlő együtthatók módszerével csinálta, ami szerintem is jobb. Így:

5x+6y=13 /*(-3)

7x+18y=-1


-15X-18y=-39

7x+18y=-1


Most adjuk össze a két egyenletet, mert akkor kiesik az y. És lesz:

-8x=-40

x=5


És behelyettesíted. Szerintem könnyebb.

2010. ápr. 25. 13:21
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
igen, közben rájöttem, csak megzavart a teljesen hibás végeredménye...
2010. ápr. 25. 13:22
 16/19 anonim ***** válasza:
ja az eredményért bocs. de sztem is jobb az együthatós módszerrel
2010. ápr. 25. 13:23
 17/19 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy a kevésbé egyszerű megoldás a jobb egy könnyű egyenletrendszernél ...te is elrontottad a számolást, mert elegánsan akartad megoldani
2010. ápr. 25. 13:26
 18/19 anonim ***** válasza:

13:26

vmit félreértettlél ..én nem akarok veszekszeni se semmi csak egy 8 adkikosnak könnyebb ez a megoldás de a te megoldásod is pompás. bocs ha vmit félreértettem

2010. ápr. 25. 13:30
 19/19 anonim ***** válasza:
én 8-ban még így tanultam, a te módszeredet csak gimiben...veszekedésről szó sincs
2010. ápr. 25. 13:45
1 2