Sürgős! Valaki megoldaná és levezetné nekem? 5x+6y=13 7x+18y=-1

2010. ápr. 25. 12:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
egymás alatt vannak,egyenletrenszer:)
2010. ápr. 25. 12:30
 2/19 anonim ***** válasza:

één tudoom

mindjart leírom

2010. ápr. 25. 12:39
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

felfogtuk, de miért nem csinálod meg te?


át kell rendezni az egyik egyenletet, egyik oldalra az x-et másik oldalra minden mást - ebből kapsz egy egyenletet, hogy X= valami


ezt beírod a másik egyenletbe az x helyére


kapsz egy egyenletet, amiben csak y és számok fognak szerepelni, ezt átrendezed, egyik oldalra az y-os tagokat, másik oldalra a számokat ---kifejezed y-t ---y=egy szám


ezt a számot beírod az első egyenletbe - ebből megvan x

2010. ápr. 25. 12:40
 4/19 anonim ***** válasza:

5x+6y=13 / *(szor) -3 )beszorzod -3 -al

7x+18y=-1 (és elől össze kell kötni kapcsos zárójellel úgy hogy mind a kettőt öszekapcsolja egyszerre)


-15x-18y =39

7x +18y = -1 aláhúzod

------------

-8x (kiesik az y) = 38 / *(-1)beszorzod -1-el


=

8x = -38

x = - 38 /(per) 8

2010. ápr. 25. 12:45
 5/19 A kérdező kommentje:
tesómnak kell,én meg már ezekhez a példákhoz hozzá sem tudok szólni..de köszi szépen:)
2010. ápr. 25. 12:47
 6/19 anonim ***** válasza:

s akkor az x et ami kijött eredménynek behelyettesited pl ebbe 5x+6y=13

és kijön az y

2010. ápr. 25. 12:47
 7/19 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen:) mi most tanultuk..ő is 8-adikos??
2010. ápr. 25. 12:47
 8/19 A kérdező kommentje:
köszönjük szépen:)
2010. ápr. 25. 12:51
 9/19 anonim ***** válasza:

5x+6y=13

7x+18y=-1


elsőből


5x=13-6y

x=(13-6y):5


másodikból

7x+18y=-1

7*[(13-6y):5]+18y=-1

7*(13:5-6:5y)+18y=-1

(7*13:5)-(7*6:5)y +18y=-1

18,2-8,4y+18y=-1

18,2+9,6y=-1

9,6y=-19,2

y=-2


behelyettesítve az elsőbe

5x+6y=13

5x+6*(-2)=13

5x-12=13

5x=25

x=5

2010. ápr. 25. 12:59
 10/19 anonim ***** válasza:
12:59 ez a válasz nem helyes
2010. ápr. 25. 13:01
1 2