SOS! Számtani sorozatok valaki?


[link]

Ez lenne a feladat, hogyan kell elkezdeni?


2016. szept. 21. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

a1=1

a2=a1+d

a3=a2+d=a1+2d

a4=a1+3d

a5=a1+4d

...

an=a1+(n-1)*d


Vagyis:

1849 = 1 + (n-1)*2/3

1848*3 = (n-1)*2

5544 = 2n - 2

5546 = 2n

n = 2773


Tehát a 2773. tag lesz az 1849

2016. szept. 21. 20:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Szupi vagy,köszönöm szépen.
2016. szept. 21. 20:56