Matek házi feladatomat ki érti?


1.Egy családban a gyerekek születési évei számtani sorozatot alkotnak.A legidősebb gyerek 17 éves,a legkisebb 2.Hány gyerek lehet ebben a családban?Hány évesek a gyerekek? Az összes lehetséges választ adjuk meg.


2.Zsolti könyvet olvas így a héten minden nap olvasott belőle valamennyit. Hétfőn 34 oldalt olvasott el,kedden 50-et,pénteken 98-at. Lehetséges-e hogy a Zsolti által naponta elolvasott oldalak számtani sorozatot alkotnak?

Ha igen adjuk meg a sorozat különbségét!



2015. febr. 20. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Én értem.
2015. febr. 20. 19:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírnád a megoldásokat ? Légyszíves :)
2015. febr. 20. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

2, diff=16.

1, 2,16,5 és 4 gyerek lehetséges. a korukat már csak ki tudod számolni

2015. febr. 20. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

A másodikra tényleg diff 16 a válasz :)


Az elsőben segítek: 2-höz hozzáadsz egy egész számot néhányszor (esetleg egyszer sem) és 17 lesz belőle, mi lehet az? Miért? Az ujjaidon is ki lehet számolni.

2015. febr. 21. 05:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a legidősebb 17 a legkisebb 2 éves akkor több megoldás is lehetséges.

Ha d=15, akkor két gyerek van a családban 17 és 2 évesek.

Ha d=5, akkor négy gyerek van a családban, akik 17, 12, 7 és 2 évesek.

Ha d=3, akkor hat gyerek van a családban, akik 17, 14, 11, 8, 5 és 2 évesek.

Ha d=1, akkor 16 gyerek van a családban, akik 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, és 2 évesek.

A megoldás során feltételeztem, hogy a gyerekek életkora egész számok, mert a gyerekek születési éve számtani sorozatot alkot.


hétfő=34, kedd=50. Ha számtani sorozat akkor a differencia 16. Ezek alapján szerda=50+16=66, csütörtök=66+16=82 és péntek=82+16=98. Igen lehetséges és a d=16.

2015. febr. 21. 13:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. febr. 22. 13:50