Le tudnád vezetni a matek házi feladatomat? /9-es/


Az egyik termelőszövetkezet 1430 ha földjét három részre osztja, mert három különböző növényt akar rajta termeszteni. Ha az első terület 1/3-ával, a másodikat 3/8-ával, a harmadikat 2/5-ével csökkentenék, akkor egyenlő földterületet kapnánk. Mennyi a három földdarab területe?


A feladat levezetése kellene!!

a megoldás: 450 ha, 480 ha és 500 ha


2011. dec. 31. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

x*3/2+x*8/5+x*5/3=1430

x*(45/30+48/30+50/30)=1430

143/30x=1430

X=300!

3/2x=450

8/5x=480

5/3X=500!

az egyenlő földterülethez viszonyítva az elsőnél, ha 1/3-dal csökkentjük, akkor 2/3-a marad, ezt 3/2-del - a reciprokával kell szoroznunk, hogy megkapjuk az egy egészt.

a másodiknál 3/8-os csökkentés után 5/8-dunk marad, ezért 8/5-del szorozva kapjuk az eredeti méretet.

a 2/5 esetén 3/5-öt kapunk, amit 5/3-dal kell szoroznunk.

a három pedig együtt ki kell, hogy adja az 1430ha-t!!!

hurrá!!!

küggyé sok sört nekem ezért!

2011. dec. 31. 21:12
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!! :)

(_)3 (_)3 (_)3 (_)3 <-- itt a sok söröd érte! :DD

2011. dec. 31. 22:59