Az eredeti függvény x=2y-600 lesz? És a függvény -600-ban metszi az x tengely, és 300-ban az y-t. A meredekség 2.
Kérlek írjátok meg, hogy jól csináltam-e, ha nem akkor pedig segítsetek és írjatok egy megoldásmenetet.
2016. szept. 19. 18:28
1/4 anonim válasza:
Ilyen alakú függvény nincs: 0,5x 300y + =. Lehet, hogy ideges voltál és a billentyűket rosszul ütötted le. Én megpróbálom kitalálni. x=2y-600 inverze y=2x-600. Lineáris függvények esetén el kell végezni x<-->y cserét az egyenletben és ez utóbbival kell tovább számolni. Sz. Gy.
2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy történt mert kimásoltam csak, de az inverz 0,5x+3007=y. Bocsánat, figyelmetlen voltam.
2016. szept. 20. 20:32
3/4 anonim válasza:
0,5x+3007=y Hmm. Ez megint egy ábrázolhatatlan függvény lenne. Nem 0,5x+300=y inverz függvényből kellene inkább kiindulni? És akkor az eredeti függvény 0,5y+300=x és így kijöhet a y=2x-600. Metszéspont az y-tengelyen -600 és a meredekség 2. Kell ennél több? Sz. Gy.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 25. 22:14