Nem csak eredmènyt szeretnèk ide kapni,hanem a lèpèseket szeretnèm tudni hogy hogyan kell megoldani egy ilyen feladatot!2016. aug. 11. 11:57
1/5 anonim válasza:
Ha jól emlékszem valami szög információ még hiányzik.
2/5 A kérdező kommentje:
Nem,mert a feladatban nincs szög.
2016. aug. 11. 12:09
3/5 anonim válasza:
A rombusz területképlete a*m(a), ahol a az oldalhossz, m(a) pedig az oldahoz tartozó magasság. Tehát a terület 13*8=104 cm^2.
Ezt két módon lehet megérteni; egyrészt a rombusz átdarabolható egy téglalappá úgy, hogy az egyik oldalra merőlegesen lemetszünk egy derékszögű háromszöget, majd átrakjuk a "másik oldalra" (ha lerajzolod, hamar megérted). A másik lehetőség, hogy az egyik átló mentén elvágva két egybevágó háromszöget kapunk, 1 háromszög területe így a*m(a)/2, így kettőnek 2*a*m(a)/2=a*m(a).
4/5 anonim válasza:
Az lemaradt, hogy az első átdarabolásnál akkor a téglalap oldalainak hossza a és m(a) lesz, annak a területe pedig a*m(a), és mivel az átdarabolásal nem vesztünk a területből, ezért ez megegyezik a rombusz területével. Nem mellesleg ugyanez a metódus ráhúzható a paralelogrammára is, tehát annak a területképlete is ennyi lesz.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszön utolsó a segitsèget!!
2016. aug. 11. 12:52