Egy háromszög a oldala 45 cm, területe 360 cm2. Mekkora az a oldalhoz tartozó magassága? Egy rombusz területe 31,5 cm2, egyik átlója 7 cm. Mekkora a másik átlója és a kerülete?


#háromszög rombusz
2015. febr. 22. 16:40
 1/1 anonim válasza:

T=a*m/2 a=az oldal m=magasság

behelyetesítjük amit tudunk:360=45*x/2 azért x mert a magasságot nem ismerjük

ebből kifejezzük az x-et és lesz:45x=720=>x=16 vagyis a magassága 16 :)bocsi de a másikat nem tudom,de remélem ez jó lesz

2015. febr. 22. 18:53