Múlt órán vettük a trigonometriát, és azokat a házikat meg is tudtam csinálni ahol csak a háromszögek területét kellett kiszámolni. De erre valahogy nem jövök rá.
Egy háromszög területe 17,2 cm2, két oldalának hossza pedig 6 cm és 8 cm. Számítsuk ki a két adott oldal által közbezárt szög nagyságát! Hány megoldása van a feladatnak?
2015. febr. 22. 07:08
1/2 anonim válasza:
A háromszög területe: (a*b*sin gamma)/2. Ez neked 17,2 cm2, a=6 cm, b=8 cm.
Innentől matek:
17,2=(6*8*sin gamma)/2
34.4=48*sin gamma
0,716667=sin gamma
gamma1=45,78fok
gamma2=134,22fok
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2015. febr. 22. 07:45