S. O. S. Matek házi. Hogy kell megcsinálni?


Múlt órán vettük a trigonometriát, és azokat a házikat meg is tudtam csinálni ahol csak a háromszögek területét kellett kiszámolni. De erre valahogy nem jövök rá.


Egy háromszög területe 17,2 cm2, két oldalának hossza pedig 6 cm és 8 cm. Számítsuk ki a két adott oldal által közbezárt szög nagyságát! Hány megoldása van a feladatnak?



2015. febr. 22. 07:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A háromszög területe: (a*b*sin gamma)/2. Ez neked 17,2 cm2, a=6 cm, b=8 cm.

Innentől matek:

17,2=(6*8*sin gamma)/2

34.4=48*sin gamma

0,716667=sin gamma

gamma1=45,78fok

gamma2=134,22fok

2015. febr. 22. 07:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2015. febr. 22. 07:45