2015. júl. 25. 17:35
1/3 anonim válasza:
Mivel az átlók felezik egymást és derékszöget zárnak be, ezért az alapot könnyen kiszámolhatod a Pitagorasz-tétellel. A rombusz területe kétféleképp számolható, ezt használjuk ki:
T=(DB*AC)/2 = a*m
Mivel tudod mindkét átlót, ezért az első módszerrel kiszámolod a területet, így a második módszerben már csak a magasság(m) az ismeretlen, mivel az alapot(a) már kiszámoltad.