Mekkora a rombusz magassaga, ha az atlok (DB es AC) 8 illetve 6?

2015. júl. 25. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel az átlók felezik egymást és derékszöget zárnak be, ezért az alapot könnyen kiszámolhatod a Pitagorasz-tétellel. A rombusz területe kétféleképp számolható, ezt használjuk ki:

T=(DB*AC)/2 = a*m

Mivel tudod mindkét átlót, ezért az első módszerrel kiszámolod a területet, így a második módszerben már csak a magasság(m) az ismeretlen, mivel az alapot(a) már kiszámoltad.

2015. júl. 25. 17:39
 2/3 anonim válasza:
Akkor a megoldas 24/5?
2015. júl. 25. 23:23
 3/3 vurugya béla ***** válasza:
m= 24/5 = 4,8 (egység)
2015. júl. 27. 22:33