Egy négyzet és egy rombusz oldala is 13cm. A négyzet területe kétszerese a rombusznak. Mekkora a rombusz magassága? :/


2014. nov. 12. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

négyzet ter:13*13=169

rombusz ter:169/2=84,5

rombusz ter: a*ma=84,5

ma=84,5/13=6.5

2014. nov. 12. 19:28