Adamwin10 kérdése:

Az egyenes hasáb magassága 2,5 cm, alapja olyan rombusz, amelynek oldalai 3 cm-esek, egyik szöge 30°. A térfogatát kellene meghatározni valaki segítene?


2014. jún. 2. 18:11
 1/1 qqcska123 ***** válasza:

Először a rombusz területét kell kiszámolni.

Ezt célszerű két egybevágó háromszögre bontani.

1-1 háromszög területe oldal*oldal*közbezárt szög szinusza, tehát 3*3*sin 30= 9*0,5=4,5.

Ezt kell kétszer venni. Tehát a rombusz területe: 9 cm2.

A hasáb térfogata=rombusz területe * magasság = 9*2,5 = 22,5 cm3.

2014. jún. 2. 20:47