Egy egyenes hasáb valamennyi éle egyenlő hosszú. Az alaplapja oylan rombusz, amelynek egyik hegyesszöge 60°. Mekkora a hasáb egy éle, ha a felszíne 143,3 cm^2?


2013. jan. 6. 12:41
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:

T alap= a^2*sin60

T oldallap(négyzet)=a^2

A= 2*T alap+4*T oldallap

143,3= 2*a^2*sin60+4*a^2

143,3=5,73*a^2

a^2=25

a=5

2013. jan. 6. 18:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. jan. 20. 13:05