Nem szokott rajtam matek feladat kifogni, de sajnos a térlátásom nem a megfelelő. Előre is köszönöm!2013. jan. 2. 17:31
1/3 PósánéAnita válasza:
hasonló háromsögekkel odható meg, készíts síkmetszetet. Lesz benne egy nagy derékszögű háromszög, ha behúzod a testmagasságot, ennek alapja 12. Húzd be ide a beírható kör sugarát, ami merőleges lesz a nagy átfogóra,azaz az alakotóra.a sugár fölött kapsz egy kis derékszögű háromszöget, amit, ha megfordítva nézed, éppen hasonló az elsőhöz. A hasonlóság arány kiszámítható a két egyforma helyzetű oldalból: lambda= 1,41= 12/ 8,5
a függőleges helyzetű oldalakkal is felírjuk a hasonlóságoti: (m-8,5)*1,41= a; a másik oldalakra is : (a-12)*1,41=m, ebből az egyenletrendszerből megoldható. ha még mindig nem megy szólj!
2/3 anonim válasza:
Lehet, hogy ebből könnyebb megérteni, amit az első válaszoló leírt:
3/3 anonim válasza:
Elnézést! V behelyettesítésénél a leírásban "per 3" lemaradt. (A számolásban nem, az jó.)