Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lefordítanátok ezt az szöveget...

Lefordítanátok ezt az szöveget angolra?

Figyelt kérdés

Az első jó dolog, amit szeretek a hétvégében, hogy nem kell mennem iskolába. Utálok egész nap ülni és írni a tanteremben. A másik jó dolog az, hogy nem kell korán kellnem. Egész héten 6-kor kell kellnem. De mindenek felett, szeretem a hétvégét, mert a barátaimmal lehetek, zenét hallgathatok, bulizhatok és pihenhetek.


Azonban van néhány dolog, amit nem szeretek a hétvégében. Elsőnek is, ki kell takarítanom a szobám (ami sok időbe telik).Másodszor tanulnom kell (ami nem a legjobb elfoglaltság)


De általában szeretem a hétvégét (de rossz tudni, hogy másnap már hétfő).


2010. ápr. 17. 15:39
 1/9 A kérdező kommentje:

Eddig eljutottam, csak nem tudom hogy jó-e amiket írtam:


For me the first good thing about the weekend is that I don’t have to go to school. I hate to sit and write all day in a classroom. Another good thing is that I don’t have to get up early. During the week I have to get up at half past five every day. But above all, I like the weekend because I have time with my friends to be, listen to music, go to party and relax.


However, there are some things I don’t like about the weekend. Firstly, I have to clean my room (ami sok időbe telik). Secondly, I have to learn. (ami nem a legjobb elfoglaltság).


But in a general I love the weekend (de rossz tudni, hogy másnap már hétfő)

2010. ápr. 17. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:

nincs oylan h about the weekend ez értelmetlen

the first good thing at the weekend that

i hate sitting and wrinting all day long in the classroom

I like the weekend because I can spend a lot of time with my friends,listen to music, go to a party or relax

I have to clean my room that spend a lot of time

i have to learn but it is not the best activity

but generally i love the weekend but it is bad to know tomorrow is monday (de sztem ez értelmetlen)

2010. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tankönybe így volt eredetileg:


For me the first good thing about the weekend is that I don’t have to go to work.


Úgyhogy szerintem ez jó, csak én átírtam a work-öt school-ra

2010. ápr. 17. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, végülis nem rossz amit írtál, csak kicsit csúnyácska...

Én így fordítanám.

The first good thing in the weekend that I do not have to go into a school. I hate to sit all day long and to write in the classroom. Another good thing that getting up is not needed early. Getting up is needed at the time of 6 on a whole week. But above everything, I like the weekend because I may be with my friends, I may listen to music, I may be having a party and I may rest.


However there are some things, which I do not like in the weekend. First, I have to clean my room (What takes up much time).Second, I have to learn (what is not the best occupation)

But I like the weekend generally (but wrong to know about the fact that a Monday is a next day already).

2010. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:) De biztos h amiket írtok nyelvtanilag helyesek?
2010. ápr. 17. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit írt az előző, szerintem borzasztó (elnézést, nem akarok megbántani senkit), de ez a tiedre is igaz, kérdező...


"into a school" - wtf?!

"I hate to sit (...) and to write" - Ez is a WTF kategória...

"Another good thing that getting up is not needed early. Getting up is needed at the time of 6 on a whole week." - Miért kell erőltetni a passzívot? Egyáltalán nem illik ide.


"I have time with my friends to be" - Ez a tanárodat eléggé megkacagtatná... (már ha a suliba kell:) )

"go to party" - vagy "go to a party", vagy "have a party"... A 2. jobb.

"Firstly, I have to clean my room" - a "firstly" nagyon nem azt jelenti, amit mondani szeretnél...

"But in a general" - WFT?!


Bocsánat, nem bántásnak idézgettem tényleg, hanem hogy jegyezzétek meg, hogy mik a hibák, hogy többé ne írjatok le ilyet.


Én így fordítanám:

The first thing I like in weekend is that I don't have to go to school. I hate sitting and writing all day in the classroom.

The other good thing is that I don't have to get up early.

Above all I like weekend because I can spend time with my friens, listen to music, have a party and relax.


On the other hand, there are some things which I don't like in weekend. First of all, I have to clean my room (which takes long time). The second is that I have to learn (which isn't the best activity).


After all I usually like weekend (but bad to know the fact that monday is the next day).

2010. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi:D igen suliba kell, csak sajna olyan sz*r vagy angolból, annyira nem értem a nyelvtan részét:/
2010. ápr. 17. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek bármikor.:)
2010. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
amúgy a But in a general, Firstly stb. benne volt az eredeti szövegbe, csak nekünk át kell írni ami ránk vonatkozik és ezeknek benne kell maradnia
2010. ápr. 17. 23:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!