Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lefordítanátok nekem az...

Lefordítanátok nekem az alábbi szöveget?

Figyelt kérdés

The Little Mermaid is located in the Langelinie harbour of Copenhagen and is the national symbol of Denmark. It is a small statue of a mermaid sitting on a rock. Like a real mermaid, she is half human, half fish.

The statue was inspired by a fairy tale by the famous Danish writer Hans Christian Andersen. It was ordered by Carl Jacobsen, og The Little Mermaid by the Royal Danish Ballet Company. The statue was made by Edvard Eriksen and was put up at Langelinie on 23rd August, 1913. Sadly, it has been demaged many times since then.

The Little Mermaid is visited by more than a million people every year. It can be seen quite easily from the Lanfelinie Harbour. Tourists can also enjoy the wonderlful harbour view and buy postcards, T-shirts and other souvenirs at the harbour.

You will be amazed by this delighful statue, which shouldn't be missed by any visitor to the Copenhagen area.


Figyelni kellene a Passive Voice-re.


2011. szept. 30. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Kis Hableány a koppenhágai Langelinie öbölben van, és Dánia nemzeti szimbóluma. Ez egy sziklán ülő hableány kis szobra. Mint egy igazi hableány, ő is félig ember, félig hal. A szobrot a híres dán író, Hans Christian Andersen tündérmeséje ihlette. A szobrot Carl Jacobsen rendelte (itt van valami, ami biztos, hogy nem OG, de nem tudom, mi. Ha megírod, lefordítom azt a mondatot is.) Edvard Eriksen készítette, és helyezte el Langelinie-ben a szobrot 1913. augusztus 23.-án. Sajnálatos módon azóta már többször tönkretették.

A Kis Hableányt évente több, mint egymillióan tekintik meg. Könnyedén látható a Lanfelinie öbölből. A turisták egyúttal az öböl csodálatos látványában is gyönyörködhetnek, képeslapokat, pólókat, és más szuveníreket vásárolhatnak.

Elbűvöl majd ez a csodás szobor, melyet egyetlen, Koppenhágára és környékére látogatónak sem volna szabad kihagyni.


(egyébként én láttam élőben a Kis Hableányt... :)

2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az og helyett of van.

És akkor így van a mondat.

It was ordered by Carl Jacobsen, of The Little Mermaid by the Royal Danish Ballet Copany.

Remélem most már nem hibáztam.

2011. okt. 1. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!