Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kocka atlos metszetenek...

A kocka atlos metszetenek terulete 9 x gyok 2 negyzet cm. Mennyi lesz a kocka felszine es terfogatata? Kerem valaki segitsen. Elore koszonom.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos csak angol bilentyuzetem van.Nezd meg ezt a linket : [link]


E szerint igy irthato fel az egyenlet. 9 x gyok 2 = a^2 gyok 2.Ebbol "a" a kocka elet jelenheti (de nem vagyok biztos benne).Tehat a kocka ele: a = 3 gyok x. A felszin keplete el ismereteben: 6*a^2 azaz 6*9*x.Tehat a felszin lenne 54x.A terfogat a^3 azaz (3 gyok x) ^3 = 27x gyok x.Remelem tudtam segiteni.

2010. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a kocka átlós metszetének területe általános felírásban: a(négyzet)gyök2 és ez egyenlő a 9gyök2 vel. Ebből leolvasható, hogy az "a"=3.

térfogata a(köb), azaz 81cm (köb)

felszíne 6a(négyzet), tehát 54 cm (négyzet)

2010. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja én úgy olvastam hogy a kiírásban az x az szorzást jelent.
2010. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen,maskepp nem tudtam leirni a kerdest,az x szorzast jelent..
2010. ápr. 18. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!