Egy kocka térfogata 64 köb cm, akkor mekkora a felszine? (többi lent)


egy tégla test felszine 340 négyzet cm mekkora a térfogata ha alapéleinek hossza 5 és 8 cm?

négyzetes oszlop alapéle 4 cm. mennyi a test magassága ha felszine 304 négyzet cm?



egy téglatest térfogata 42 köb cm, minden élének mérőszáma prímszám. Mekorák az élei? Mekkora a téglatest felszine???


2011. okt. 15. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy téglatest felszine 340 négyzet cm mekkora a térfogata ha alapéleinek hossza 5 és 8 cm?

A=2*(ab+ac+bc)

340=2*(5*8+5*c+8*c)

Ebből fejezd ki c-t!

V=abc

V=5*8*c

Helyettesítsd be c-t!


Négyzetes oszlop alapéle 4 cm. mennyi a test magassága ha felszine 304 négyzet cm?


A=2*(ab+ac+bc)

b=a

m=c=?

A=2*(a*a+2*a*m)

304=2*(16+8*m)


Egy téglatest térfogata 42 köb cm, minden élének mérőszáma prímszám. Mekkorák az élei? Mekkora a téglatest felszine???


42=2*3*7

...

2011. okt. 15. 11:18