egy tégla test felszine 340 négyzet cm mekkora a térfogata ha alapéleinek hossza 5 és 8 cm?
négyzetes oszlop alapéle 4 cm. mennyi a test magassága ha felszine 304 négyzet cm?
egy téglatest térfogata 42 köb cm, minden élének mérőszáma prímszám. Mekorák az élei? Mekkora a téglatest felszine???
2011. okt. 15. 11:10
1/1 anonim válasza:
Egy téglatest felszine 340 négyzet cm mekkora a térfogata ha alapéleinek hossza 5 és 8 cm?
A=2*(ab+ac+bc)
340=2*(5*8+5*c+8*c)
Ebből fejezd ki c-t!
V=abc
V=5*8*c
Helyettesítsd be c-t!
Négyzetes oszlop alapéle 4 cm. mennyi a test magassága ha felszine 304 négyzet cm?
A=2*(ab+ac+bc)
b=a
m=c=?
A=2*(a*a+2*a*m)
304=2*(16+8*m)
Egy téglatest térfogata 42 köb cm, minden élének mérőszáma prímszám. Mekkorák az élei? Mekkora a téglatest felszine???
42=2*3*7
...