Ha a kocka térfogata 125cm a [köbön]. (x =szorzás)
Akkor úgy van hogy V=a x a x a. Tehát akkor 125= a x a x a
És akkor hogy számoljam ki a felszínét?
2011. okt. 7. 19:13
2/7 anonim válasza:
a felszín nem nagy A? nem V
amúgy jó a válasz :)
3/7 anonim válasza:
Belekeveredtem a saját hülyeségembe. :-)
4/7 BKRS válasza:
Nem baj Kol.Ach., azert csak megy a zold mancs.
125= a * a * a
a=5
Ahogy KolAch irta:
Felszin = 6*a*a = 6*5*5=150
5/7 A kérdező kommentje:
de azt hogy számolom ki hogy a=5-tel?
2011. okt. 8. 18:35
6/7 anonim válasza:
hát úgy, hogy a kocka térfogata egyenlő oldal x oldal x oldal, vagyis
V = a x a x a = 125
ebből köbgyököt kell vonnod, így kijön, hogy
a = 5
(mert 5 x 5 x 5 = 125)
Érti?
innen pedig egyenesen következik a felszín, amit korábban már leírtunk
Ha nem stimmt, megpróbáljuk másképp elmagyarázni.
Vagy lehet, hogy nem értem a kérdést, mert a kérdés kiírásban ugyanezt leírod, amit én most.
:)
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. utolsó válaszolónak: nem tanultunk köbgyököt vonni. :S mindegy. majd megértem. ment mindenkinek a zöld kéz! :D
2011. okt. 16. 17:42