Hogy kell kiszámolni a kocka felszínét?


Ha a kocka térfogata 125cm a [köbön]. (x =szorzás)

Akkor úgy van hogy V=a x a x a. Tehát akkor 125= a x a x a

És akkor hogy számoljam ki a felszínét?


2011. okt. 7. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Véegyenlőhatánégyzet.
2011. okt. 7. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a felszín nem nagy A? nem V

amúgy jó a válasz :)

2011. okt. 7. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Belekeveredtem a saját hülyeségembe. :-)
2011. okt. 7. 19:27
 4/7 BKRS ***** válasza:
100%

Nem baj Kol.Ach., azert csak megy a zold mancs.


125= a * a * a

a=5


Ahogy KolAch irta:

Felszin = 6*a*a = 6*5*5=150

2011. okt. 7. 22:10
 5/7 A kérdező kommentje:
de azt hogy számolom ki hogy a=5-tel?
2011. okt. 8. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

hát úgy, hogy a kocka térfogata egyenlő oldal x oldal x oldal, vagyis

V = a x a x a = 125

ebből köbgyököt kell vonnod, így kijön, hogy

a = 5

(mert 5 x 5 x 5 = 125)

Érti?

innen pedig egyenesen következik a felszín, amit korábban már leírtunk


Ha nem stimmt, megpróbáljuk másképp elmagyarázni.


Vagy lehet, hogy nem értem a kérdést, mert a kérdés kiírásban ugyanezt leírod, amit én most.


:)

2011. okt. 8. 19:43
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. utolsó válaszolónak: nem tanultunk köbgyököt vonni. :S mindegy. majd megértem. ment mindenkinek a zöld kéz! :D
2011. okt. 16. 17:42