2011. febr. 27. 21:22
1/2 anonim válasza:
Térfogatot ugyanúgy, mint ha nem lenne nyitott:
kocka V=a*a*a
téglatest(!!!) V=a*b*c
Felszínt pedig úgy, hogy azt az oldalt, amelyik a tető, azt csak egyszer veszed számításba.
kocka A=5*(a*a)
téglatest(a és b él az alap, c a magasság) A=a*b+2*(a*c)+2*(b*c)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 28. 19:09