Hogyan kell kiszámolni egy felül nyitott kocka, ill. téglalap felszínét és térfogatát?

2011. febr. 27. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Térfogatot ugyanúgy, mint ha nem lenne nyitott:


kocka V=a*a*a

téglatest(!!!) V=a*b*c


Felszínt pedig úgy, hogy azt az oldalt, amelyik a tető, azt csak egyszer veszed számításba.


kocka A=5*(a*a)

téglatest(a és b él az alap, c a magasság) A=a*b+2*(a*c)+2*(b*c)

2011. febr. 27. 21:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 28. 19:09