Egyenletes körmozgásnál fizikában hogyan kell kiszámolni a T-t (periódusidőt)?

Mindenhol megnéztem, de csak az írja, hogy jel, mértékegysége, stb... a feladat meg az, hogy 1 méter sugarú körpályán egy kört 20 másodperc alatt futja végig a játékmozdony, mennyi a keringési idő, fordulatszáma, kerületi sebessége, centripetális gyorsulása? És a legtőbb képlethez kell a T de azt nem tudom.
2011. nov. 1. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott van a leírásban: 20 másodperc

A periódusidő az az idő, ami alatt azonos helyzetbe visszatér a mozdonyod, vagy akármi másod. Mivel körpályáról van szó, így hívhatjuk keringési időnek is.

2011. nov. 1. 14:26
 2/4 BKRS ***** válasza:

keringesi ido = periodus = 20s

fordulatszam = 1/T = 1/20 1/s = 0,05 1/s

keruleti sebessege: K/T = 2R Pi /T = 6,28/20 = 0,314 m/s

centripetalis gyorsulas: v^2 / r = 0,314^2/1= 0.098596 m/s^2

2011. nov. 1. 14:42
 3/4 BKRS ***** válasza:

A szogsebesseg: ω = 2Pi/20 = 0,314/s

ebbol is szamolhato a centripetalis gyorsulas:

a = ω^2 * R = 0.098596 m/s^2

2011. nov. 1. 14:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Imádlak titeket nagyon szépen köszönöm :D
2011. nov. 1. 15:01