Szeretném ha valaki segítene ezt megoldani. Számítsa ki egy 10 cm kocka lapátlóját és testátlóját. Mekkora a kocka felszíne?

2011. jún. 8. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Lapátló = sqrt(2) x a = 1,4142 x 10 cm = 14,142 cm

Testátló = sqrt(3) x a = 1,732 x 10 cm = 17,32 cm

Felszín = 6 x a^2 = 6 x 100 cm2 = 600 cm2

2011. jún. 8. 12:55
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de mi az a sqrt(2) és(3)?A felszín az pitagorasz tétel?
2011. jún. 8. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:

sqrt(2) = négyzetgyök 2

sqrt(3) = négyzetgyök 3


A felszín az nem a Pitagorasz-tételből jön ki (a lapátló számítása valóban ennek a tételnek a speciális esete), hanem egyszerű területszámítás egy 10 cm oldalú négyzetre, szorozva 6-tal, mert a kockának 6 lapja van.


Remélem, érthető és kielégítő volt a válaszom.

2011. jún. 8. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Sőt, a testátló is pithagorasz tétel.
2011. jún. 8. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Lapátló:

(10*10+10*10) ez a gyök alatt=Testátló. Két befogó négyzetének összege egyenlő az átmérő négyzetével! Ez sima geometria. Egyszerübb képlettel: Gyök 2* 10 azaz ~14,142


Testátló se vészes ezt is le lehet vezetni egyszerűen de miért tennénk ha már tudjuk hogy a kocka testátlója Gyök3* 10cm azaz ~17,321


Kocka felszíne

A=6* a(oldal) a négyzeten vagyis 6*10=60 négyzetcentiméter.

2011. jún. 8. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Elnézést a felszínt elírtam 6*10 a négyzeten vagyis 600 négyzetcentiméter.
2011. jún. 8. 17:57