Valaki tudna nekem ebben segíteni? A kocka élének hosszát kell kiszámítani ha ismerjük a térfogatát.

V1=64cm3 -> a1=......

V2=125dm3 -> a2=

V3=1000dm3 -> a3=

Segítenétek? :(


2011. szept. 13. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
köbgyököt vonsz a térfogatból: 4, 5, 10
2011. szept. 13. 16:49
 2/5 A kérdező kommentje:
Köbgyököt még nem tanultunk. :/
2011. szept. 13. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
lemaradt h a mértékegysége dm
2011. szept. 13. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan számnak kell kijönnie, amit ha önmagával megszorzunk és aztán még egyszer önmagával megszorzunk akkor kijön a térfogat.


Vagyis:


V₁ = 4 cm * 4 cm * 4 cm = 16 cm² * 4 cm = 64 cm³, a₁ = 4 cm


V₂ = 5 dm * 5 dm * 5 dm = 25 dm² * 5 dm = 125 dm³, a₂ = 5 dm


V₃ = 10 dm * 10 dm * 10 dm = 100 dm² * 10 dm = 1000 dm³, a₃ = 10 dm

2011. szept. 13. 18:49
 5/5 anonim válasza:
köbgyököt leginkább számológéppel tudsz számolni.. :)
2011. szept. 14. 21:46