Matek Érettségi! Segítesz? 2 (5X-8) -3 (4X-5) =4 (3X-4) +11!

2016. jún. 18. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit kell segíteni? Ez nekem egy első fokú egyenletnek tűnik, általános iskolai anyag. Mit kell vele csinálni?
2016. jún. 18. 15:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez elég messze van az érettségitől, ez sima elsőfokú egyenlet.


Kibontod a zárójeleket, egy oldalra rendezel és kijön, hogy x=2/7

2016. jún. 18. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

2 (5X-8) -3 (4X-5) =4 (3X-4) +11

10x-16-12x+15=12x-16+11

-2x-1=12x-5

4=14x

x=4/14=2/7

2016. jún. 18. 16:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 18. 17:12