Matek! Egyszerű érettségi feladatok! Segítesz?


Egy 30 fős osztályban 3 jeles,10 közepes és 5 elégséges dolgozat született.Az átlag 2,9 és 2,95 közé esik.

Hányan írtak 4-est?


Írja át 10-es számrendszerbe a következő számot:

101101 (2)---- kettes számrenszerbeli szám!


Köszi előre is!


2012. okt. 14. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
9-en írtak 4-est
2012. okt. 14. 19:45
 2/4 Naomi66 válasza:
1*2 az ötödiken + 0*2 a negyediken + 1*2 a harmadikon + 1*2 a másodikon + 0*2 az elsőn + 1*2 a nulladikon = 2 az ötödiken + 2 a harmadikon + 2 a másodikon + 2 a nulladikon= 32 + 8 + 4 + 1 = 45
2012. okt. 14. 19:59
 3/4 Naomi66 válasza:
A másikra pedig nem tudom, milyen típusú feladat (mittudomén, egyelet, sima szöveges, akármi), de... 30-18 jegy adott, szóval 12-en írtak valami mást. Én voltam olyan gyökszi, és végigpörgettem a lehetséges válaszokat, így rájöttem, hogy 8-an írtak négyest és öten egyest, mert így jön ki a 2,93-as átlag. Az eredmény ez lesz, de ha gondolod, és kell, írhatok hozzá teljes választ is~ :)
2012. okt. 14. 20:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. okt. 14. 20:16