Balázs Kovács9 kérdése:

Függvényábrázolás y=-3x+2 y= (x-3 (a2. on) ) +1 Egy háromszög oldalai 8,10 és 12 cm. Mekkora darabokra osztja a megfelelő szögfelező a 10 cm-es oldalt?

2016. jún. 6. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Függvényábrázoláshoz töltsd le a geogebra prograromot!


y=-3x+2


+2-ben metszi az y tengelyt (függőleges), ezután ebből a pontból egyet mész jobbra és hármat le. Ábrázolsz így 3-4 pontot aztán vonalzóval megrajzolod az egyenest.


x=(x-3)^2+1


Az origóból jobbra mész hármat, majd fel egyet. Ebből a pontból fogod megrajzolni a parabolát.


A 10 cm-es oldalt a szögfelező felosztja egy x és egy 10-x cm-es szakaszra. Ezek aránya a szögfelezőtétel miatt a másik oldal arányával egyeznek meg.


x/(10-x)=8/12 amiből x=4.

Tehát a 10 centis oldalt a szögfelező egy 4 és egy 6 centis szakaszra osztja két részre.

2016. jún. 6. 13:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem hasznomra válik!
2016. jún. 7. 11:50