2016. ápr. 10. 17:11
2/4 A kérdező kommentje:
és azt hogy számoltad ki ?
2016. ápr. 10. 17:44
3/4 anonim válasza:
Szögfelezőtétellel; legyen a rövidebbik szakasz hossza x, ekkor a hosszabbik hossza 1-x, így a tétel alapján
gyök(2)/1=(1-x)/x egyenletet nyerjük. Ebből egyenletrendezés után x*(gyök(2)+1)=1 adódik, ennek a megoldása x=1/(gyök(2)+1)=~0,41 cm, ebből a másik rész ~0,59 cm.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2016. ápr. 10. 18:07