Háromszög szögei: 90 45 45 az egyik 45 fokos szögből induló szögfelező az egyik befogót két részre osztja AD DC-re ugye az átfogó gyök2 ha két befogó 1 egység. Kérdésem az hogy mekkora DC és a DA?


2016. ápr. 10. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0,46 és 0,54
2016. ápr. 10. 17:26
 2/4 A kérdező kommentje:
és azt hogy számoltad ki ?
2016. ápr. 10. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Szögfelezőtétellel; legyen a rövidebbik szakasz hossza x, ekkor a hosszabbik hossza 1-x, így a tétel alapján


gyök(2)/1=(1-x)/x egyenletet nyerjük. Ebből egyenletrendezés után x*(gyök(2)+1)=1 adódik, ennek a megoldása x=1/(gyök(2)+1)=~0,41 cm, ebből a másik rész ~0,59 cm.

2016. ápr. 10. 17:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2016. ápr. 10. 18:07