Megoldaná valaki azt a három geometriás feladatot, amit én nem tudtam?

7;8;9 feladatot nem tudtam megoldani. [link]

2016. ápr. 5. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Számolom.Pill.
2016. ápr. 5. 14:59
 2/7 anonim ***** válasza:

7.Ha az A-ból húzott egyenes 40 fokos szöget zár be a BC oldallal,akkor a maradék szög 180-40-90=50 fok.Ezzel a szöggel szemben lévő Cx szakasz: 6*sin50=5,19 cm.A másik értelem szerűen 12-5,19

8. [link]

9.A háromszöggel nem tudom mit akar,de a feladat további részében nincs szerepe.Nyilván a 16 cm-es magasságot bárhol fel lehet venni a 48 cm-es oldalon.Így végtelen sok háromszöget be lehet rajzolni.Abból kiindulva,hogy nincs kapcsolat a háromszög és a téglalap között: Ha a 48 a rövidebb oldal: 48*(9/5)=86,4cm,ha a hosszabb: 48*(5/9)=26,66cm

2016. ápr. 5. 15:21
 3/7 A kérdező kommentje:
a 9-nél nem úgy kell érteni, hogy a 9 egység az a 16 cm?
2016. ápr. 6. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Sem a 7. sem a 9. feladat megoldása nem jó.
2016. ápr. 6. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

A 7. feladathoz

Nem szinusz, hanem tangens függvényt kell használni.


A 9. feladathoz

Valamit nagyon félreértett a 2. válaszoló.

Az igaz, hogy a háromszöget nem határozza meg két adat - egy oldal és a magasság - de a feladathoz ezek szükségesek és elégségesek is.


Lásd a következő ábrát:

[link]


Ebből kiderül, hogy két megoldás van.

Az is látható, hogy a megoldás csak a oldalhossztól, a magasságtól és a téglalap oldalarányától függ.


Ellenőrzésül az eredmények:

A piros téglalap

x = 18

y = 10

A kék téglalap

x = 7,5

y = 13,5


Végül két megjegyzés

1.)

Ha bevezetjük az

m' = q*m

mennyiséget, akkor

x = c*m'/(c + m') = H(c, m')/2

vagyis az 'x' méret az oldal és a korrigált magasság harmonikus közepének a fele.


2.)

Ha

q = 1

azaz

x = y

akkor a háromszögbe írható négyzet oldalát adja a képlet.


DeeDee

**********

2016. ápr. 6. 18:37
 6/7 A kérdező kommentje:

az első megoldás még talán jó, de a második nem lehet az. Hiszen 16cm a magassága. akkor nem lehet 10cm magas. Az 5/9 az csak egy aránypár.

Amúgy hogy csináltad a képet? És jól látom, hogy az egyik téglatest szélesebb?

2016. ápr. 7. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük a végén.

Az ábra nem méretarányos, de a feladat szempontjából ez lényegtelen.

A lényeges a két különböző lehetséges téglalap, melynek nem azonos hosszúságúak az oldalai.


A feladat nem köti ki, hogy a téglalap hosszabb vagy rövidebb oldala legyen a 48 cm-es oldalon, a lényeg az, hogy a rövidebb és hosszabb oldal aránya a megadott hányados legyen.

Én az x/y méret arányát választottam a megadott hányados definíciójául, ami a kék téglalapnál megfelel a megadott aránynak (x/y = 5/9), a piros téglalapnál a rövidebb/hosszabb arány az ábra jelölésével y/x, ami úgy is írható, hogy 1/(x/y) = 1/(5/9) = 9/5.


Tehát az ábrán pirossal bekeretezett képletbe q = 5/9 helyettesítéssel az egyik (kék), és q = 1/(5/9) = 9/5 helyettesítéssel a másik (piros) téglalap oldalait kapod meg.


Ezt a mondatot nem értem:

"...az első megoldás még talán jó, de a második nem lehet az..."

Ha van kedved, szerkeszd meg a feladatot, meglátod, mindegyik adat stimmel. :-)


DeeDee

**********

2016. ápr. 7. 14:11