Sehogy nem jon ki az eredmeny, most mi van? (kep, matek)


A teruletnek nagyon soknak tartom ezt a 315-ot.

Megnezne valaki?

[link]


2016. ápr. 30. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az AB oldal számolásánál elnézted a B pont első koordinátáját. ~11,31 annak a hossza.


Végeredménynek ~64-nek kell kijönnie.

2016. ápr. 30. 16:54
 2/7 anonim ***** válasza:

a háromszög területét megkapjuk, ha a két oldalának szorzatát megszorozzuk a közbezárt szög sinusával, és a kapott eredményt osztjuk kettővel


nem tudom mi az a gyökös dolog amit odaírtál

2016. ápr. 30. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:

Basszus es tenyleg :):)

Amugy hogy tudom ebbol az M magassag kordinatait kiszamolni?

2016. ápr. 30. 17:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Amugy meg a heron keplet
2016. ápr. 30. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Kiszámolod két magasság egyenes egyenletét, aztán azokat az egyenleteket egyenletrendszerbe foglalod, azt megoldod, és megkapod a metszéspontjukat, ami a magasságpont.


Egyébként a területet lehet felülről becsülni egy körérajzolt téglalappal, melynek oldalai párhuzamosak a tengelyekkel; ebben az esetben az egyik oldal hossza 8+6=14, a másik 4+4=8, területe 8*14=112, értelemszerűen a háromszög területe ennél csak kisebb lehet, így 315 semmi szín alatt.

2016. ápr. 30. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:

igazad van héron képletre nem gondoltam


[link]

itt van egy hasonló megoldás akkor

2016. ápr. 30. 17:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom :):) siker
2016. ápr. 30. 17:39