Ötös alapú logaritmus: log5 (Sajnos csak így tudom kiírni, nem tudom alsó indexbe tenni)
log5(3x-1)-log5(x+2)=1
Kérlek segítsetek, nem unatkozó középiskolás vagyok, akinek nincs kedve megcsinálni a házit, felnőttoktatásban tanulok (érettségire készülök) és sajnos nem jut mindenre idő az órán.
Előre is köszönöm a segítséget!
2013. nov. 24. 12:59
1/5 anonim válasza:
log5(3x-1) - log5(x+2) = 1
x>1/3 és x>-2
log5((3x-1)/(x+2)) = 1
(3x-1)/(x+2) = 5
3x-1 = 5x+10
...
2/5 A kérdező kommentje:
Igen eddig én is eljutottam, viszont az eredmény nem felel meg a feltételnek.
2013. nov. 24. 13:13
3/5 anonim válasza:
3x-1 = 5x+10
-11 = 2x
x = -5,5
Nem megoldás, mert nem tesz eleget az x>1/3 kikötésnek.
A log5(3x-1)-log5(x+2)=1 egyenletnek nincs valós gyöke.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 24. 13:20