Matek háziban tudnátok segíteni? Sehogy nem akar kijönni az eredmény.


Ötös alapú logaritmus: log5 (Sajnos csak így tudom kiírni, nem tudom alsó indexbe tenni)

log5(3x-1)-log5(x+2)=1


Kérlek segítsetek, nem unatkozó középiskolás vagyok, akinek nincs kedve megcsinálni a házit, felnőttoktatásban tanulok (érettségire készülök) és sajnos nem jut mindenre idő az órán.

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. nov. 24. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

log5(3x-1) - log5(x+2) = 1

x>1/3 és x>-2


log5((3x-1)/(x+2)) = 1


(3x-1)/(x+2) = 5


3x-1 = 5x+10


...

2013. nov. 24. 13:05
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen eddig én is eljutottam, viszont az eredmény nem felel meg a feltételnek.
2013. nov. 24. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

3x-1 = 5x+10


-11 = 2x


x = -5,5


Nem megoldás, mert nem tesz eleget az x>1/3 kikötésnek.


A log5(3x-1)-log5(x+2)=1 egyenletnek nincs valós gyöke.

2013. nov. 24. 13:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesn, máskor is! :)
2013. nov. 24. 13:29