Matematikába valaki segítene? 12/4 et nem tudok sajnos. Sehogy se jön ki az eredmény! Sürgős!


1.


Gábor angol autót szeretne vásárolni. Egy angol autókkal kereskedő cég honlapján a meghirdetett autók néhány fontos adata angol mértékegységben van megadva.


A Gábor által kiválasztott autó átlagfogyasztása 41,3 mérföld/gallon, vagyis 1 gallon üzemanyaggal 41,3 mérföldet tud megtenni.


Váltsd át ezt az értéket a Magyarországon használatos mértékegységre (liter/100 km)!


Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!


1 gallon megközelítőleg 4,55 liternek, 1 mérföld körülbelül 1,6 km-nek felel meg.


Az autó átlagfogyasztása:

...........liter/100 km


2.

Egy iskolarádió riporterei 4,5 órás riportanyagot készítettek olyan híres emberekkel, akik korábban az iskola tanulói voltak.


Minden héten egy 10 perces anyagot szerettek volna lejátszani 15 egymást követő héten.


Hány PERCNYI anyagot kellett KIHAGYNI ehhez a riportanyagból? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!



perc......


3. Egy jótékony célú rendezvény bevételét 9 alapítvány között szerették volna egyenlően szétosztani. Később kiderült, hogy véletlenül csak 8 felé osztották az összeget. A hiba kijavítása után 10000 forinttal kevesebb jutott az alapítványoknak, mint amennyit először számoltak.


Mennyi bevételt gyűjtöttek összesen a rendezvényen? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!



Ft...........

4.

Egy üzemcsarnokban naponta 150 kg tömegű ártalmas gáz termelődik. Ennek kiszűréséhez aktív szenet használnak, amely saját tömegének 120-szorosát képes megkötni ebből a gázból.


Legalább hány kg szenet kell helyezni a levegőszűrőbe, ha azt szeretnék, hogy az üzemcsarnok levegőjébe kerülő összes ártalmas gázt megkösse, és csak 10 naponta kelljen cserélni? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!



kg...........



2016. márc. 31. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
12/4? Mi van?
2016. márc. 31. 20:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy hol akadtál el! Szívesen segítek, ha tudom, hogy mi nem megy! /a szorzás vagy az osztás okoz gondot?/
2016. márc. 31. 20:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem jön ki az eredmény 8 feladatot meg tudtam csinálni de ez a 4 et szinte el se tudom kezdeni nem tudom mit mivel kell szorozni.
2016. márc. 31. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

1.


41,3 mf/ga ugyanaz mint 41,3 * 1mf/1ga


1mf = 1,6km

1ga = 4,55l


Ezt a kettőt behelyettesíted a fentibe és kész.


2.


Most ezen mi a nehéz? 15*10perc = 150perc = 2,5 óra

2 órát kell kihagyni.

Ne viccelj már hogy ez nem ment.


3.


Na, ha 10ezret vontak le a 8 alapítványtól, akkor az 80ezer összesen. Ezt adták oda a kilencediknek, és ezzel a feladat szerint egyenlő lett mindnek. Szóval mind a 9-nél így 80ezer lett. 9*80ezer = 720ezer


4.


naponta 150 kiló 10 napig az 1500 kiló. És ennek a tömegnek a 120-ad része tömegű szén elég.

1500kg/120 = számold ki

2016. márc. 31. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

1,

41.3 mérföld = 66.08km (41.3*1.6)

1 gallon = 4.55 liter

a 4.55-t elosztod 66.08-al így megkapod hogy mennyi liter benzin kell 1 km-hez, majd ezt a számot megszorzod 100-al hogy megtud mennyi kell 100km-hez

4.55/66.08*100 = 6.88559322034


2,

4.5 óra = 270 perc (4.5*60)

hetente 10 percet játszanak 15 hétig az összesen 150 perc

270 pernyi anyaguk van 150 kell, 120 percnyit kihagynak


3,

8x = 9(x-10000)

x=90000 ennyi jutott egy alapítványnak az első osztásra, a teljes összes így 8*90000=720000


4,

150/120 = 1.25

1.25kg szén kell, hogy megkösse a 150kg ártalmas gázt

mivel 10 napig kell (1500kg ártalmas gáz), ezért meg kell szorozni 10-el 12.5kg


Hány éves vagy amúgy?

2016. márc. 31. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, az 1-eshez még annyit, hogy így kijön


14,5230769 km/liter


ahhoz hogy ebből liter/100km legyen (ahogy kérik), veszed a reciprokát, akkor lesz


0,06885593231 liter/km


Majd ezt szorzod alul felül 100-zal, és lesz


6,885593231 liter/100km

2016. márc. 31. 21:24
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek ment a zöld!

2.esre végül rá jöttem.

2016. márc. 31. 21:47