Milyen képleteket alkalmazzak ezen trigonometriai feladatok megoldásához?

[link]

2016. ápr. 18. 18:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az átfogó mindig az, ami nem merőlegest zár be a másik két oldallal. De gondolom, nem ez volt a kérdés, így kicsit pontosítsd, mert így nem tudom, mire vagy kíváncsi.
2016. ápr. 18. 22:37
 12/14 A kérdező kommentje:

Király. Jól csináltam meg!


A következő linken található feladatsoron a 1. és 3. ?

Nekem az alfa 81.2fok

gamma= 44.74fok.

Nem tudtam eldönteni, hogy 8-at, vagy 9.88-at osszam a 10-zel.

2016. ápr. 18. 23:19
 13/14 anonim ***** válasza:

Basszus xD Egyes helyett egyenest olvastam, azért nem értettem a kérdést.


Jó észben tartani, hogy átfogóról csak derékszögű háromszög esetén beszélhetünk. Az első feladatnál nincs kikötve, hogy ez derékszögű, az csak az esetleges számolásokból fog kiderülni, hogyha az.


Ebben a feladatban vagy a szinusz-, vagy a koszinusztételt kell felírni, de ha esetleg nem tudjuk egyiket sem, akkor is ki tudjuk számolni, méghozzá a területképlet felhasználásával; hogyha az ismeretlen oldal c, a másik c-n fekvő szög £, akkor a háromszög területe:


10*c*sin(54°)/2 és 8*c*sin(£)/2, értelemszerűen ezek egyenlőek egymással. Szerencsére c kiesik, így marad 5*sin(54°)/4=sin(£), ezt számológéppel kiszámoljuk: sin(£)=1,01, ennek pedig nagyon nincs megoldása, mivel a szinuszfüggvény -1 és 1 közötti értékeket vehet fel. Érdemes meggondolni, hogy mi a gond ezekkel az adatokkal.


Nézzük, mi a helyzet a 33°-kal; az előző analógiát követve, sin(£)=10*sin(33°)/8=~0,6808, ebből £=~42,9°. De, mivel nem tudjuk, hogy ez a háromszög tompaszögű-e vagy sem, és tudjuk, hogy a tompaszögek között is van olyan szög, melynek szinusza ennyi, pontosan 180°-42,9°=137,1°, ezért ezzel is számolnunk kell. Ezzel két lehetséges háromszöget fogsz kapni; ha minden adatot kiszámoltál, akkor azokra a már egyszer említett tételt meg kell nézni, hogy teljesül-e; ha a háromszög oldalai a<b<c, akkor az ezekkel szemközti szögekre is teljesülnie kell a relációnak (£<$<¥).

2016. ápr. 19. 00:56
 14/14 anonim ***** válasza:
A 3-ast az előbb írtak alapján meg kell, hogy tudd oldanod, ha mégsem sikerül, természetesen abban is segítek.
2016. ápr. 19. 00:59
1 2