Segítséget kérhetek ennek a példának a megoldásához? A kör egyenletének használatával.2x^2-8x+4y=40-2y^2

2016. jan. 2. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, de mi a feladat? Mire kell használni a kör egyenletét?
2016. jan. 2. 14:38
 2/5 A kérdező kommentje:

A feladatot rendezni kell és kiszámolni. O kötéppont és r meghatározásával.

Addig jotottam,hogy átalakítottam az egyenletet idáig:

(x-2)^2+(y+1)^2-(25)=0

Előre is köszi!

2016. jan. 2. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Az tök jó, de tényleg. (Ez így leírva lehet, hogy gúnyosan veszi ki magát, de nem szánom annak. Szóval eddig jó, az a lényeg.)


Akkor a középpont x-koordinátája ott lesz, ahol (x – 2)^2 = 0, tehát x = 2-nél, az y-koordinátája meg hasonlóan y = –1-nél.


A sugár meg a konstans tag négyzetgyöke lesz, ha átviszed a túloldalra, azaz

(x – x0)^2 + (y – y0)^2 = r^2,

(x – 2)^2 + (y + 1)^2 = 5^2,

tehát a sugár az r = 5.

2016. jan. 2. 18:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megoldás levezetését!!!
2016. jan. 2. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt most nagyrészt te vezetted le, én lényegében csak ellenőriztem.
2016. jan. 2. 18:22