sin^2(1)+sin^2(2)+....+sin^2(90)=91/2
(tehát szinusz négyzet egy plusz szinusz négyzet kettő és így tovább)
2015. aug. 11. 14:59
2/2 anonim válasza:
Egy kis magyarázat hozzá:
sin^2(1)+sin^2(89)=
sin^2(1)+cos^2(90-89)=
sin^2(1)+cos^2(1)=1
így csoportosítsa össze őket.
1+1+..sin^2(45)+1=
45+1/2