Hogyan igazoljam az alábbi trigonometriai azonosságot? (leírásban)


sin^2(1)+sin^2(2)+....+sin^2(90)=91/2

(tehát szinusz négyzet egy plusz szinusz négyzet kettő és így tovább)



2015. aug. 11. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. aug. 11. 15:50
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis magyarázat hozzá:

sin^2(1)+sin^2(89)=

sin^2(1)+cos^2(90-89)=

sin^2(1)+cos^2(1)=1

így csoportosítsa össze őket.

1+1+..sin^2(45)+1=

45+1/2

2015. aug. 11. 16:08