1, cos2x=1/2
2, sin2x=gyökalatt3/2 (csak a 3mas van gyök alatt)
3, cos^2x+4cosx=3sin^2x
4, cos(2x+30°)= 1/2
5, sin(4x-2pí/3)=1
2014. febr. 16. 16:28
1/3 anonim válasza:
1: cos2x=1/2
2x=60+k*2pi radiánba:2x= pi/3+k*2pi
x=30+k*pi x=pi/6+k*pi
és 2x=300+k*2pi radiánba: 2x=5/3pi+k*2pi
x=150+k*pi x=5/6pi+k*pi
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. febr. 16. 17:56
3/3 anonim válasza:
A harmadik feladatnál
a sin^2x=1-cos^2x felhasználásával cosx -re másodfokú függvényt kapsz. ilyenkor be kell vezetni új változót
cos^2x=a^2
cosx=a