Hogyan tudnám ezt a Trigonometriai alapfeladatot megoldani?


1, cos2x=1/2


2, sin2x=gyökalatt3/2 (csak a 3mas van gyök alatt)


3, cos^2x+4cosx=3sin^2x


4, cos(2x+30°)= 1/2


5, sin(4x-2pí/3)=1



2014. febr. 16. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1: cos2x=1/2

2x=60+k*2pi radiánba:2x= pi/3+k*2pi

x=30+k*pi x=pi/6+k*pi

és 2x=300+k*2pi radiánba: 2x=5/3pi+k*2pi

x=150+k*pi x=5/6pi+k*pi

2014. febr. 16. 17:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. febr. 16. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A harmadik feladatnál

a sin^2x=1-cos^2x felhasználásával cosx -re másodfokú függvényt kapsz. ilyenkor be kell vezetni új változót

cos^2x=a^2

cosx=a

2014. febr. 16. 18:01