Trigonometriai egyenletrendszer, valaki tud segíteni?


Gyakorlok matek dogára,és ebbe az egyenletrendszerbe botlottam:


sin(x+y)=(1/2)

sin2x+sin2y=(1/2);*


Valaki tud segíteni? Köszönöm :)


2014. jan. 29. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

x+y=30 x=30-y

sin2(30-y)+sin2y=1/2

sin(60-2y)+sin2y=1/2

sin60*cos2y-cos60*sin2y+sin2y=1/2

gyök3/2*cos2y-1/2*sin2y+sin2y=1/2

itt 2y=alfa

gyö3/2cos(alfa)-1/sin(alfa)+sin(alfa)=1/2

innen sima egyenlet


szerintem igy lehet megoldani

nézzd át te is.

2014. jan. 30. 10:05