Gyakorlok matek dogára,és ebbe az egyenletrendszerbe botlottam:
sin(x+y)=(1/2)
sin2x+sin2y=(1/2);*
Valaki tud segíteni? Köszönöm :)
2014. jan. 29. 17:17
1/1 anonim válasza:
x+y=30 x=30-y
sin2(30-y)+sin2y=1/2
sin(60-2y)+sin2y=1/2
sin60*cos2y-cos60*sin2y+sin2y=1/2
gyök3/2*cos2y-1/2*sin2y+sin2y=1/2
itt 2y=alfa
gyö3/2cos(alfa)-1/sin(alfa)+sin(alfa)=1/2
innen sima egyenlet
szerintem igy lehet megoldani
nézzd át te is.