xy+x+y=80
yz+y+z=80
zx+z+x=80
__________
2014. jan. 4. 16:28
1/2 anonim válasza:
xy+x+y=yz+y+z
xy+x=yz+z
x(y+1)=z(y+1)
x=z
harmadik e:
z^2+z+z=80
z^2+2z-80=0
z= 8 és -10
ha ezt visszahelyettesíted a 2.-ba
8y+y+8=80
9y=72
y=8
az elsőbe
8x+x+8=80
9x=72
x=8
ugyanigy lehet a -10-el is.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jan. 4. 18:14